«سلفی‌ها و اخوانی‌ها»؛ اولین وآخرین کارت آمریکا در بازی خاورمیانه

از اوایل قرن بیستم که «سِر مکیندر» نظریه «قلب جهان» را مطرح کرد و منطقه وسیعی بین سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا را «هارتلند» نامید، تلاش‌های گسترده ای برای تصاحب و یا سهیم شدن در آن در بین قدرت‌های بزرگ همراه با جنگ‌های خونین در گرفت که جمعیتی بیش از 100 میلیون نفر را به کام مرگ فرستاد. پس از فرو نشستن غبار جنگ، جهان بین دو قدرت غالب تقسیم شده و تا 45 سال باوجود جنگ سرد، جنگ‌های گرم و نیابتی بین کشورهای اقماری دو بلوک و با هزینه‌های خودشان به راه افتاد که به 2 نتیجه در اوایل دهه 90 میلادی انجامید: 1) عقب‌ماندگی هرچه بیشتر کشورهای اقماری 2) پیروزی آمریکا به‌عنوان برنده این نبرد 45 ساله در مقابل شکست اتحاد جماهیر شوروی. یکی از این گروه‌هایی که در جنگ نیابتی برای آمریکا می‌جنگیدند القائده و طالبان بودند. اعترافات و اسناد متقن تاریخی وجود دارد که نشان می‌دهد القائده و طالبان ساخته و پرداخته سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا با پشتوانه دلارهای نفتی عربستان برای مقابله با شوروی بوده است.

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، باوجود نظر کارشناسان سیاسی که سیاست خارجی ایالات متحده در طول دهه 90 در یک وضعیت بدون استراتژی به سر می‌بُرد؛ به جرأت می‌توان گفت در این دوره سیاستگذاران آمریکا به فکر تسلط بر جهان بودند؛ جهانی که در آن دیگر حریفی برای خود نمی دیدند و نزاع بین لیبرالیسم و کمونیسم پایان یافته بود. افراد نومحافظه کاری مانند «پُل ولفوویتز» از همان اوائل دهه 90 نقشه حمله به عراق را در سر می‌پروراندند. و اکنون آن‌ها با خارج کردن حریفشان از دور رقابت، خود را مالک هارتلند می‌دانستند. اما برای لشکرکشی و حضور در غرب آسیا(خاورمیانه) بهانه ای لازم بود و این بهانه همان وجود «سلاح‌های کشتار جمعی» ، «تروریسم» و «بنیادگرایی اسلامی» در این منطقه بود.

اکنون منطقه غرب آسیا به لحاظ وجود ادیان و اقوام مختلف و وجود ذخائر غنی سوخت‌های فسیلی و گذرگاه‌ها و آبراه‌های استراتژیک و... ، به قلب تپنده جهان بدل شده و طمع جهانخواران را برانگیخته بود. این منطقه از جهت دیگری نیز برای آمریکا اهمیت داشت و آن قرار گرفتن دولت جعلی صهیونیستی اسرائیل در آن بود. با توجه پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال1979 و پس از آن پیروزی بر انواع فتنه‌ها و به خصوص جنگ تحمیلی 8 ساله و الهام گرفتن ملت‌های آزادی خواه از این حرکت و آشکار شدن قدرت هر چه بیشتر اسلام استکبار جهانی و در رأس آن به فرموده حضرت امام(ره)، آمریکا شیطان بزرگ؛ در صدد مقابله با آن برآمد. آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان علاوه بر اسلام هراسی، به ایجاد فتنه و اختلاف بین مسلمانان دست زدند. برای این منظور، بهترین وسیله، استفاده مجدد از القائده و طالبان بود زیرا علاوه بر این که با رفتار خود چهره اسلام را مخدوش می‌نمودند، در بین خود مسلمانان نیز موجب تفرقه بودند. آن‌ها روزی با آمریکا علیه کمونیسم می‌جنگیدند و اکنون با جنگ زرگری آمریکا علیه مسلمانان(شیعه و سنی).

جهان، دهه اول قرن بیست ویک را با داستان مضحک 11 سپتامبر، القائده، تروریسم و مبارزه علیه تروریسم سپری نمود. تراژدی غم انگیزی که بیش از یک میلیون کشته و چندین میلیون زخمی و آواره بر جای گذاشت. اما القائده و طالبان نه تنها نابود نشدند، بلکه مانند سرطان به تمام کشورهای منطقه نفوذ کرده و به نیابت از آمریکا، پروژه دموکراسی سازی را با ایجاد رعب و وحشت دنبال نمودند. حدود دو سال است که به واسطه دم مسیحایی حضرت روح الله و حدوث بیداری اسلامی در جهان اسلام، خون تازه ای در رگ‌های مسلمانان به جریان افتاده و شروع به مقابله با استبداد داخلی و استعمار و استکبار جهانی نموده اند و دیکتاتورهای وابسته به غرب و نوکران صهیونیسم و پایگاه‌های آن‌ها یکی پس از دیگری فرو ریخته و هیمنه پوشالی خود را بیش از پیش از دست داده‌اند. تحولات در برخی از کشورها به قدری سریع اتفاق افتاد که فرصت ابتکار عمل را از آن‌ها گرفت. اما صهیونیسم دست به کار شده و تمام امکانات سیاسی، اقتصادی و جاسوسی و امنیتی را به کار گرفت تا از این رهگذر بتواند در شلوغی و آشوب خاورمیانه، «حلقه واسط» محور مقاومت علیه صهیونیسم را از میان بردارد. کشور سوریه پس از جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که از همه جهت و از زمان شکل گیری محور مقاومت، در خدمت حزب الله لبنان و مبارزان مظلوم فلسطینی بوده و میزبانی آن‌ها را به عهده داشته است.

و اکنون سوریه در قلب «هارتلند» کانون توجه دوست و دشمن است. با توجه به این که نسخه فتنه داخلی در سوریه جواب نداد، پس از آن یاران دیرین آمریکا و صهیونیسم به کمک آن‌ها شتافتند و سیل سلفی‌ها و وهابیون از کشورهای مختلف با سازماندهی القائده برای جهاد؟! به مرزهای سوریه سرازیر شدند. اتحاد بین آمریکا، وهابیون سلفی و تکفیری و نوعثمانی‌های حاکم بر ترکیه علیه محور مقاومت و اسلام ناب محمدی، یادآور «جنگ احزاب» علیه مسلمانان در مدینه است؛ جنگی که در نهایت با خفّت و خواری مشرکان ، کافران، یهودیان و منافقان و با پیروزی مسلمانان پایان یافت.

نکته‌ای که شایان توجه است این است که؛ با مروری بر موارد ذکر شده و حوادث سه دهه گذشته در می‌یابیم که استکبار جهانی و صهیونیسم در سه برهه مختلف(علیه کمونیسم، بهانه تروریسم و جنگ بین مسلمانان) و با اهداف از پیش تعیین شده از وهابیون سلفی استفاده ابزاری نموده است. در این بازی خطرناک در صحنه سوریه، بازیگر جدیدی نیز به خیال سهم خواهی از جیفه خاورمیانه آمریکایی وارد کارزار با نظام حاکم در سوریه شده است؛ این بازیگر که اکنون به عنوان برادر ناتنی وهابیون سلفی مشغول جهاد؟! و پروژه دموکراسی سازی در سوریه می‌باشد، همان طیف منحرف اخوان المسلمین هستند که طیفی از منتقدان اخوانی سوریه و اردن تا دولت‌های اخوانی اردوغان و مُرسی را شامل می‌شوند.

نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که تمام نوکرهای حلقه به گوش آمریکا دیر یا زود توسط آتشفشان خشم ملت‌های مظلوم رفتنی هستند و این آخرین کارت آمریکا در بازی خاورمیانه است، همانطور که پهلوی‌ها و مبارک و بن علی و صالح با فضاحت تمام رفتند. چه بهتر که قبل از فرو رفتن در این باتلاق به اصل خویش بازگردند. سلفی‌ها و سکولارها نسخه دست ساخته و بدلی هستند و آنچه در حال ظهور است و ماندگار خواهد بود، اسلام ناب محمدی(ص) است.

با توجه به فیلم موهن کارگردان صهيونيستي-آمریکایی علیه پیامبر اعظم اسلام(ص) اکنون سؤالی که می‌توان از جهادگران؟! اخوانی و سلفی که به زعم خودشان در راه خدا و رسول خدا جهاد می‌کنند پرسید، این است که شما علیه چه کسانی می‌جنگید؟ مگر پیامبر شما و این‌ها حضرت محمد(ص) نیست؟ آیا سزاوار است که صهیونیسم و آمریکای جنایتکار علیه حضرت محمد(ص) بی شرمانه ترین توهین‌ها را روا بدارند و شما به جای جهاد و خشم و انزجار علیه صهیونیست‌ها، علیه هم کیشان خود بجنگید؟! اگر ادعای اسلام دارید و خواستار بازگشت به اسلام سلف هستید، باید سلاح خود را به طرف صهیونیسم نشانه بروید نه زنان و کودکان بی‌دفاع مسلمان، وگر نه، از خود صهیونیسم بدترید.

«سلفی‌ها و اخوانی‌ها»؛ اولین وآخرین کارت آمریکا در بازی خاورمیانه/حسین بک‌وردی /بصيرت/91/06/27

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
8 + 11 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .