آمار توزيع كوپني مواد غذايي در آمريكا براي حمايت از اقشار آسيب پذير

"برنامه کمک به تغذیه مکمل" The Supplemental Nutrition Assistance Program در آمريكا موسوم به SNAP که از قديم الايام به عنوان برنامه "کوپن غذا" (Food Stamp) در آمريكا شناخته مي شود، کمکهایي در اختیار مردم بدون درآمد و یا کم درآمد اين كشور برای خرید مواد غذایی قرار مي دهد.

به گزارش الف، فقط در سال مالی 2011، 76.7 میلیارد دلار کوپن (بن غذا) در میان اقشار نيازمند حمايت غذايي مردم آمریکا توزیع شد. بنابر آخرين آمار، 46.4 میلیون آمریکایی در حال دریافت به طور میانگین 133.14 دلار به طور ماهانه کوپن غذا هستند. در واشنگتن و می‌سی‌سی‌پی بیش از یک پنجم از ساکنانشان کوپن غذا دریافت می‌کنند. از ژوئن 2004 تمامی ایالتهای آمریکا از بن الکترونیکی براي دريافت كمك استفاده مي كنند با این حال در بیشتر دوران استفاده از این طرح كه سابقه چندين ده ساله دارد، از بن‌های کاغذی یا همان کوپن به ارزش یک دلار(کوپن قهوه‌ای) پنج دلار(کوپن آبی) و 10 دلاری (کوپن 10 دلاری) استفاده می‌شد. با این کوپن‌ها افراد مي توانند مواد غذایی خوراکی بسته‌بندی شده را خریداری کنند.

براساس اعلام وزارت کشاورزی آمریکا (بنابر بررسی اطلاعات گردآروی شده در سال مالی 2010) عمده آمار طرح بن‌های موادغذایی بدین شرح بود:
* 49 درصد از تمامی خانوارهای که بچه دارند (17 سال یا کوچک‌تر) و 55 درصد از آنهايي كه تك سرپرست خانوار بودند كوپن غذا دريافت مي كنند.

* 15 درصد از تمامی خانوارهایی که اعضاي سن بالا در خانواده‌شان حضور دارند ( سن 60 سال و به بالا) كوپن مواد غذايي دريافت مي كنند.

*20 درصد از خانوارهایی که اعضای غیرمسن با نقص عضو دارند كوپن دريافت مي كنند.

*36 درصد از شرکت کنندکان در این طرح سفید پوستان، 22 درصد آفریقایی- آمریکایی، 10 درصد اسپانیایی زبان ها، 2 درصد آسیایی ها، 4 درصد آمریکایی‌های بومی هستند. هدف طرح ارائه بن‌های مواد غذایی کمک به خانوارهای کم درآمد برای داشتن خوراک کافی و مقوی بوده است.

دادن کوپن های غذا نه تنها برای افزایش مواد غذایی بلکه همچنین به عنوان عاملی برای حفظ و صرفه‌جویی درآمد اقشار مشمول این طرح نیز بوده است. بدین ترتیب خانوارها می توانستند با پول صرفه‌جویی شده، مقدار پولی که در اختیار دارند را در امور دیگر هزینه کنند چون با داشتن کوپن‌های غذا دیگر نیازی به هزینه کردن در خرید مواد غذایی نداشتند.

http://www.alef.ir/vdcg379qyak93y4.rpra.html?168969

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 15 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .