آيا فلسطين آزاد مي شود؟

در اين دو جمله راهبردي از حضرت امام خميني(ره) خوب تأمل كنيد: 1- اسرائيل بايد از صحنه روزگار محو شود. 2- جنگ ما فتح فلسطين را به دنبال خواهد داشت. جمله اول را بايد تعيين هدف راهبردي براي انقلاب اسلامي و جمله دوم را نويدي براي تحقق اين هدف دانست. سوال اين است كه اين گزاره ها با واقعيت هاي كنوني چه نسبتي دارند؟ آيا واقعاً اسرائيل از بين خواهد رفت و فلسطين آزاد مي شود؟

واقعيات مرتبط با موضوع فلسطين اشغالي از ابتداي شكل گيري رژيم غاصب صهيونيستي در سال 1948 ميلادي تاكنون را مي توان در دو دوره زماني زير خلاصه كرد:

الف- از سال 1948 تا سال 1979 (زمان شكل گيري تا زمان پيروزي انقلاب اسلامي)

ب- از سال 1979 تاكنون

در دوره اول، واقعيت اين است كه طي سه دهه، به رغم مبارزات فلسطيني ها و جنگ هاي متعدد كشورهاي عربي با رژيم صهيونيستي، روند تحولات، روند قدرت يابي روزافزون صهيونيست ها و توسعه ارضي اسرائيل غاصب بر اساس نظريه «نيل تا فرات» است. پيدايي «كمپ ديويد» و غلتيدن دولت هاي عربي و برخي از گروه هاي فلسطيني در خط سازش با صهيونيست ها، نتيجه اين دوران است.

در دوره دوم كه با پيروزي انقلاب اسلامي شروع مي شود، نه تنها روند توسعه طلبي و قدرت يابي بيش از پيش صهيونيست ها متوقف مي گردد، بلكه رژيم صهيونيستي در مسير افت قدرت به حركت در مي آيد. طي 33 سال گذشته، روند حركت نزولي قدرت صهيونيست ها به گونه اي بوده كه با گذر هر چه بيشتر زمان، صهيونيست با چالش هاي بيشتري مواجه شده اند و اكنون در برابر حوادث، تحولات و چالش ها، رفتاري منفعلانه دارند. تداوم اين روند با استناد به واقعيت هاي زير از آينده خبر مي دهد. آينده اي كه در آن، اسرائيل غاصب از صفحه روزگار محو و فلسطين آزاد خواهد شد:

1- با پيروزي انقلاب اسلامي، خط سازش با صهيونيست ها در بن بست قرار گرفت و جبهه مقاومت پديدار شد. شكل گيري انتفاضه ملت فلسطين، رژيم صهيونيستي را از دورن به چالش كشانده و اين چالش ها ادامه دارد.

2- با جنگ هاي 33 روزه و 22 روزه، فلسفه وجودي رژيم صهيونيستي، يعني قدرت نظامي آن زير سوال رفت و اين رژيم تا به امروز، جرئت آغاز جنگ ديگري را براي احياي قدرت خود پيدا نكرده است.

3- بيداري اسلامي و فرو ريختن متحدان استكبار جهاني و صهيونيسم بين الملل در خاورميانه، حلقه محاصره رژيم صهيونيستي را روزبه روز تنگ تر مي كند. مصر حسني مبارك به عنوان متحد رژيم صهيونيستي، جاي خود را به مصري داده كه در همگرايي با فلسطين به حركت در آمده است.

4- قدرت يابي روزافزون جمهوري اسلامي در خاورميانه، موازنه قدرت را به طور كلي به نفع جبهه مقاومت تغيير داده است.

5- روز جهاني قدس، هر سال نسبت به سال پيش، با شكوه بيشتري در سراسر جهان برگزار مي شود و به بركت اين روز، جبهه جهاني ضدصهيونيستي تشكيل شده است.

6- كشورهاي حامي رژيم صهيونيستي در غرب، خود گرفتار بحران هاي جدي شده اند و اكنون نظام سرمايه داري با شعار «ما 99 درصد هستيم» از درون به چالش كشيده شده است.

7- شكست طرح هاي بزرگ و راهبردي براي نجات رژيم صهيونيستي همانند آنچه در سوريه به اجرا درآمد، در افق نمايان است.

8- رژيم صهيونيستي از درون، علاوه بر چالش با فلسطيني هاي ساكن سرزمين هاي اشغالي، با چالش شهروندان يهودي روبه رو شده و پروژه خودسوزي هاي اخير، اين رژيم را به شدت نگران ساخته است.

9- بحران اقتصادي رژيم صهيونيستي، شكست هاي نظامي، مهاجرت معكوس، از دست دادن متحدان و كاهش حمايت هاي غربي، سران رژيم صهيونيستي را به اين باور نزديك كرده كه در حال رسيدن به پايان خط هستند. اكنون برخي از اين سران براي رفتن به نقاط امن ديگر، به فكر فرو رفته اند.

10-آمريكا و اروپا طي شش دهه گذشته از حاميان اصلي رژيم صهيونيستي بوده اند. اگر نبود حمايت هاي همه جانبه آنها از اين رژيم غاصب، هرگز صهيونيست ها قادر به حفظ موجوديت خود نبودند. اكنون امواج بيداري ضدصهيونيستي در غرب پديدار شده و روزبه روز بر طول موج اين امواج افزوده مي شود. مخالفت هاي مردمي با كشتار فلسطيني ها از يك طرف و پرداخت هزينه هاي نظامي اسرائيل از طرف ديگر در كشورهاي اروپايي و آمريكا، نشانه هايي از اين بيداري است. اخيراً گروهي با نام «ائتلاف توقف كمك 30 ميلياردي به اسرائيل» در شهرها و ايالات مختلف آمريكا، اقدام به نصب بنرهايي در حمايت از مردم مظلوم و مخالفت با حمايت هاي مالي آمريكا از رژيم صهيونيستي كرده اند. در يكي از جديدترين اين بنرها كه در 23 نقطه پرجمعيت شهر بزرگ لس آنجلس نصب شده، نوشته اي اين چنيني ديده مي شود: به كنگره بگوييد «پول ما را به جاي خرج كردن براي مصارف نظامي اسرائيل، در داخل خرج كنيد.» در بنري ديگر كه اين ائتلاف در ايالات كولرادو و در شهر دنور نصب كرده، آمده است: «كشتار كودكان فلسطيني را متوقف كنيد، بيش از اين كمك نظامي به اسرائيل نكنيد.»

بر اساس اين واقعيات ده گانه، با اطمينان مي توان گفت فلسطين آزاد خواهد شد و آن پيش بيني حضرت امام(ره) مبني بر اينكه: «جنگ ما فتح فلسطين را به دنبال خواهد داشت»، تحقق خواهد يافت. ان شاء الله دكتر يدالله جواني ، پایگاه بصیرت، 91/05/22

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .