استکبار ستیزی ایرانیان؟

با عرض سلام و خداقوت، پاسخ این شبهه چیست: در تاريخ اسلام پيامبر و يارانش بمدت 3 سال در شعب ابي طالب محاصره بودند با در نظر گرفتن اين نكته كه همه آنان با ميل و اختيار خود در شعب بودند اما امروز بخش قابل ملاحظه اي از ملت ايران خواهان مبارزه با استكبار و اسراييل نيستند اما مجبورند شرايط سخت تحريم ها را تحمل كنند؟

down_whith_usa2.jpgاین که بخش قابل توجهی از مردم خواهان مبارزه با استکبار و اسراییل نیستند،ادعایی است که باید با مدارک و شواهد اثبات شود.ما معتقدیم با وجود همه مشکلات و کاستیها مردم در مبارزه با استکبار و اسراییل مصمم هستند و حضور پر شور آنان در راهپیماییها و تجمعات بیانگر آن است.شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل از شعارهای اصلی مردم بوده و مردم دشمن اصلی خود را آمریکا و رژیم صهیونیستی می دانند. طومار بلند جنایات آمریکا در تاریخ کشور ما چیزی نیست که مردم آن را به فراموشی بسپارند.دشمنی و مبارزه با رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی برآمده از روح آزادگی و وجدان انسانی است و هر انسان با وجدان و آزاده ای با چنین رفتارهای وحشیانه ای کنار نخواهد آمد . مردم ما نیز بر اساس فرهنگ دینی و اسلامی و وجدان انسانی با آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان مظاهر ظلم دشمن هستند. ممکن است در این راه برخی خسته شده و تصور کنند که با دست برداشتن از دشمنی با آمریکا و رژیم صهیونیستی مشکلات و فشارهای آنان علیه ما کم می شود ، اما با توجه به ماهیت ظالمانه و استکباری آمریکا و رژیم صهیونیستی ، دست برداشتن از این دشمنی چیزی جز دست برداشتن از هویت و ماهیت دینی نبوده و نتیجه ای جز ذلت و خواری نخواهد داشت زیرا آنان تنها در صورتی حاضرند ما را پذیرند که با اهداف و مقاصد آنان همراهی کنیم و دست از اصول و ارزش های اسلامی خود برداریم .همانگونه که حضرت امام فرمودند:«نكته مهمي كه همه بايد به آن توجه كنيم و آن را اصل و اساس سياست خود با بيگانگان قرار دهيم اين است كه دشمنان ما و جهانخواران تا كي و كجا ما را تحمل مي كنند و تا چه مرزي استقلال وآزادي ما راقبول دارند ؟ به يقين آنان مرزي جز عدول از همه هويت ها و ارزش هاي معنوي و الهي مان نمي شناسند به گفته قرآن كريم هرگز دست از مقاتله و ستيز با شما بر نمي دارند مگر اين كه شما را از دين تان برگردانند ...آري اگر ملت ايران از همه اصول و موازين اسلامي و انقلابي خود عدول كند و خانه عزت و اعتبار پيامبر و ائمه معصومين عليهم السلام را با دستهاي خود ويران نمايد , آن وقت ممكن است جهانخواران او را به عنوان يك ملت ضعيف و فقير و بي فرهنگ به رسميت بشناسند ولي در همان حدي كه آنها آقا باشند ما نوكر , آنها ابر قدرت باشند ما ضعيف , آنها ولي و قيم باشند , ما جيره خوار و حافظ منافع آنها , نه يك ايران با هويت ايران اسلامي . » (صحيفه نور , ج 20 , ص 237)
فرهنگ اسلامی و عرق ملی مردم ایران هیچگاه اجازه نمی دهد که استقلال و عزت خود را نادیده بگیرند هر چند در این مسیر سختیها و فشارهای زیادی وجود داشته باشد .
علاوه بر اینکه نباید تصور کرد که تنها مقاومت و ایستادگی در برابر نظام استکباری دارای هزینه است ، سازش با نظام سلطه نیز دارای هزینه است. همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: برخی می گویند چالش با قدرت هزینه دارد بله هزینه دارد اما سازش هم هزینه دارد. شما ملاحظه کنید دولت سعودی برای اینکه با رئیس جمهور امریکا سازش کند مجبور می شود نیمی از ذخایر خود را هزینه کند پس سازش هم هزینه دارد. چالش اگر با منطق و اعتماد به نفس باشد هزینه اش کمتر از سازش است. اینطور نیست که قدرت های متجاوز به جدی قانع باشند وقتی در آن حد عقب نشینی کردید مطالبه و ادعای جدیدی مطرح می کنند و این سلسله متوقف نمی شود و ادامه دارد.(بیانات در مراسم سالگرد حضرت امام 96/3/14) همچنین فرمودند:هزینه‌ تسلیم شدن به‌ مراتب بیشتر از هزینه‌ مقاومت و ایستادگی است و فایده و دستاوردهای ایستادگی صدها برابر بیشتر از هزینه‌های تسلیم شدن است.تسلیم شدن در برابر دشمن عنود و لجوج نتیجه‌ای جز لگدمال و بی‌هویت شدن نخواهد داشت.»(بیانات در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع)97/4/9)

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 7 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .