اشتباه استراتژيک فرانسه!

مسلمانان بسياري در فرانسه زندگي مي کنند. در سال 1905 ميلادي مسلمانان کمي در فرانسه زندگي مي کردند اما امروز تعداد آنان پنج تا 10 ميليون نفر تخمين زده مي شود. در واقع مي توان گفت که فرانسه بزرگترين جمعيت مسلمان را در اتحاديه اروپا به خود اختصاص داده است .اما چندي پيش يک نشريه فرانسوي يک اشتباه راهبردي را تکرار کرد و مقامات دولت فرانسه نيز با بي اعتنايي به خواست مسلمانان اين کشور و مسلمانان کل جهان از اين اقدام حمايت کردند.ساختمان نشريه‌اي که در اقدامي وقيحانه با انتشار کاريکاتور توهين‌آميز به ساحت مقدس پيامبر اسلام(ص) بار ديگر احساسات مسلمانان جهان را جريحه دار کرد، با تانک و نفربر حفاظت مي شود.

پليس فرانسه براي حفاظت از ساختمان نشريه «شارلي هبدو» دست به دامان خودروهاي زرهي شده است. پليس پاريس با تشديد تدابير امنيتي در اطراف دفتر نشريه به محافظت بيست و چهار ساعته از ساختمان و کارکنان آن مي پردازد.اين روزنامه سوئيسي همچنين به نقل از وزارت امور خارجه فرانسه افزود که به فرانسوي‌هاي مقيم کشورهاي اسلامي به وسيله ارسال پيام کوتاه درباره اقدامات تلافي جويانه مسلمانان هشدار داده شده است.چندي پيش نشريه «شارلي هبدو» با چاپ کاريکاتوري موهن از پيامبر اسلام حضرت محمد (ص) شعله هاي آتش خشم مسلمانان جهان را دوباره فروزان کرد.شارلي هبدو در نوامبر 2011 نيز کاريکاتوري توهين آميز نسبت به مقدسات اسلامي را به چاپ رساند که باعث تظاهرات و راهپيمايي مسلمانان فرانسه مقابل دفتر اين نشريه شد.وزير کشور فرانسه به بهانه حمايت از آزادي بيان حمايت خود را از اين نشريه اعلام کرد.

شوراي مسلمانان فرانسه نااميدي عميق خود را از انتشار چنين تصاوير توهين آميزي ابراز داشت. اين شورا همچنين اعلام کرد که عميقا نگران است که اين اقدام غيرمسئولانه باعث برافروختن بيشتر اعتراضات شود.

اين دومين بار است که در چند سال گذشته اين نشريه فرانسوي اقدام به انتشار کاريکاتورهاي موهن عليه پيامبر اسلام(ص) مي کند.پيشتر فرانسه از ترس عواقب هتاکي به ساحت مقدس پيامبر اسلام(ص) از بستن سفارت خود در 20 کشور جهان خبر داده بود.

اما شگفت آور اينکه «ژان مارک آيرول»، نخست‌وزير فرانسه از ممنوعيت برگزاري هرگونه تظاهرات در پاريس در اعتراض به فيلم آمريکايي اهانت‌آميز به اسلام خبر داد و اعلام کرد: کساني که از انتشار کاريکاتورهاي موهن به پيامبر شوکه شده‌اند، مي‌توانند به دادگاه شکايت کنند!وي در اين باره اعلام کرد: «هيچ دليلي وجود ندارد که ما اجازه دهيم در خصوص مسئله‌اي که به فرانسه ارتباطي ندارد، در کشورمان درگيري صورت گيرد. ما طغيان را نمي‌پذيريم.»کشور فرانسه با داشتن 5 تا 10 ميليون مسلمان داراي بزرگترين جمعيت مسلمان اروپاست.

طهورا مهدوي
رسالت

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
9 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .