ایجاد ناآرامی‌ در بنگلادش برای تحقق رویای اسرائیل بودایی

پس از میانمار و هند نوبت به بنگلادش رسید؛
ایجاد ناآرامی‌ در بنگلادش برای تحقق رویای اسرائیل بودایی + عکس
ناآرامی‌های قومی بودائیان در ایالت سیتوه در میانمار و ایالت آسام در هندوستان در حالی ادامه دارد که بخشی از این درگیری‌ها به کشور بنگلادش نیز سرایت داده شده است.

نگاهی به نقشه و مناطق مرزی کشورهای چین، هندوستان، میانمار و بنگلادش اینطور می‌گوید که فعالیت‌های سیاسی ماه‌های اخیر دالای‌لاما، رهبر بودائیان و تعاملات ویژه او با اسرائیلی‌ها و مقامات آمریکا معانی خاصی دارد.

معانی خاصی که می‌توان آنها را در عبارت "تشکیل یک اسرائیل بودایی در جنوب کشور چین و در مرزهای هند، برمه و بنگلادش" متبلور دید.

کشتار مسلمانان روهینگیا در کشور میانمار در حالی ادامه دارد که بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها؛ خشونت‌های قبیله بودو علیه مسلمانان ایالت آسام هندوستان نیز هر روز شدت بیشتری می‌یابد.

دالای‌لاما نیز در حالی اعلام کرده است بودائیان چین باید مستقل شوند که اخیراً خبرهایی از بروز ناآرامی‌ها در کشور بنگلادش نیز به عنوان تکمیل کننده ضلع چهارم سه کشور مذکور گزارش شده است.

گفته می‌شود ناآرامی‌های بنگلادش ریشه سیاسی دارد و منفجر شدن 9 بمب در داکا، پایتخت بنگلادش در سال جاری میلادی نیز با همین انگیزه‌ها صورت گرفته است اما همزمانی بروز ناآرامی‌ها در بنگلادش و کشورهای همسایه‌اش می‌تواند معانی دیگری نیز داشته باشد.

آنچه که در ادامه می‌خوانید بخش‌هایی ترجمه شده از یک گزارش تلویزیونی شبکه الجزیره است که پیرامون بروز ناآرامی و تنش در کشور بنگلادش است.

تنش‌هایی که شاید مقدمه‌ای برای تشکیل اسرائیل بودایی در شرق آسیا باشند.

10 درصد از بنگلادشی‌ها بودایی هستند.

***
الجزیره: در دورنمای سیاسی کشور بنگلادش بحران دیده می‌شود. برخی فعالان سیاسی احزاب مخالف دولت این کشور ناپدید می‌شوند.

ناآرامی‌های سیاسی در بنگلادش بالا گرفته است و در همین حین، تقاضاهای فراوانی نیز برای انجام تحقیقات مستقل در زمینه چرایی ناپدید شدن فعالان سیاسی منتقد مطرح شده است.

حزب BNP یکی از اصلی‌ترین احزاب منتقد دولت بنگلادش است. این حزب پس از ناپدید شدن "الیاس علی" یکی از رهبران خود؛ تظاهرات‌های گسترده‌ای را در سراسر بنگلادش ترتیب داده است.

گفته می‌شود؛ در روز 29 آوریل 2012؛ حداقل 9 بمب در داکا، پایتخت بنگلادش منفجر شده است که به اعتراضات علیه دولت این کشور مربوط بوده‌اند.

حدود یکصد مقام دولتی بنگلادش متهم شده‌اند که در این انفجارها در نقاط کلیدی دولت بنگلادش دست داشته‌اند.

27 فعال سیاسی دیگر نیز در جریان خشونت‌ها توسط دولت بنگلادش دستگیر شده‌اند که تنی چند از آنها از رهبران حزب BNP بوده‌اند.

پلیس بنگلادش به خانه‌های تعدادی از رهبران مخالفان هجوم برده و آنها را به نقاط نامعلومی منتقل کرده است.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 14 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .