شکست سناریوهای تحمیلی و تحریمی غرب

حضور کشورهای عضو عدم تعهد در تهران بیانگر این نکته است که سیاست های خصمانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شده و ایران در عرصه بین‌المللی تنها نیست. بیش از 120 کشور، عضو این جنبش هستند و حضور سران و نمایندگان این کشورها در تهران نشان خواهد داد که ایران می تواند به‌جای آمریکا و اروپا با این کشورها مبادلات تجاری داشته باشد و ...

پایگاه بصیرت: نشست تهران در حالی برگزار می شود که کشورهای غربی در ماه‌های اخیر با استفاده از فشارهای سیاسی و اقتصادی سعی داشتند جمهوری اسلامی ایران را در مجامع بین المللی به انزوا بکشانند، اما این نشست می تواند فرصت فوق‌العاده ای برای دولت جمهوری اسلامی ایران باشد، ایران می تواند با استفاده از ریاست دوره ای سه ساله بر این سازمان، با استفاده از دیپلماسی فعالش، روابط خود با کشورهای عضو را گسترش دهد و کشورهای جایگزین و جدیدی برای مبادلات اقتصادی خود پیدا کند و تأثیر فشارهای خارجی بر ضد ایران را کاهش دهد.جمهوری اسلامی ایران در روزهای پنجم تا یازدهم شهریورماه میزبان بزرگ‌ترین همایش بین‌المللی طول تاریخ خود با عنوان شانزدهمین «اجلاس سران جنبش عدم تعهد» (نم) است. این اجلاس در سه سطح كارشناسان (5 و 6 شهریور)، وزیران امور خارجه (7 و 8 شهریور) و سران كشورهای عضو (9 و 10 شهریور) برگزار می‌شود.

در اوضاع فعلی سازما‌ن‌های بین الملل و کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه تلاش می کنند که سیاست‌های ایران را تعلیق و برنامه ها و خواسته های خودشان را بر ایران تحمیل کنند. همچنین تلاش دارند نشان دهند که جمهوری اسلامی منزوی شده است. این خیلی مهم است که هیئت‌های دیپلماتیک از کشورهای مختلف در تهران حضور یابند. در حقیقت این گردهمایی به‌منزله شکستن سیاست‌های تحمیلی و تحریمی است؛ یعنی اجلاس عدم تعهد در تهران و حضور هیئت‌های عالی‌رتبه دیپلماتیک در تهران، سیاست‌های تحمیلی را قطعاً ناکام می گذارد و ایران را وارد دوره جدیدی از مبارزه با سیاست‌های استکباری می کند. برگزاري نشست سران جنبش با حضور حدود هشت هزار نفر از رؤسا، وزرا، نمايندگان كارشناسان كشورهاي عضو و گروه‌هاي مختلف رسانه‌اي و خبرنگاران در تهران، شرايط ويژه‌اي پديد آورده و فرصتي براي دستيابي به اهداف و منافعي براي كشور است كه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1- شكست خط تحريم و انزواي جمهوري اسلامي ايران و بی نتیجه ماندن تأثیر تحریم‌ها بر ضد ایران که توسط کشورهای غربی اعمال شده است.

2- پديد آمدن زمينه‌اي براي آشنايي با واقعيت‌ها، توانمندي‌ها و پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي و اصلاح تصوير غلط و كاذب برآمده از جنگ رسانه‌اي و نرم دشمن كه توسط رسانه های بیگانه بر ضد جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می شود.

3- فراهم شدن شرايط ارتقای مناسبات و روابط سياسي ـ اقتصادي با كشورهاي عضو كه حضور صدها تيم كارشناسي، تجاري و فني همراه سران در كشورمان، زمينه‌ساز آن است و می تواند زمینه را برای افزایش مبادلات سیاسی و اقتصادی ایران با این کشورها فراهم کند.

4- بهره‌برداري براي دفاع از حقوق مساوي كشورها و طرح مسائل اساسي برآمده از نقض حق حاكميت دولت‌ها و ملت‌ها كه نماد آشكار آن، مداخله در كشور سوريه و همچنين سركوب ملت‌هاي بحرين و یمن در وضعیت فعلي است.

به‌نظر مي‌رسد،همانگونه كه گروه جنبش عدم تعهد در سطح آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، با حمايت از فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران و صدور بيانيه‌هاي چندگانه توانسته در برابر اقدامات غيرقانوني و زورگويانه آمريكا و متحدان غربي‌اش، موانعي ايجاد كند، هم‌اكنون هم برگزاري نشست تهران از يكسو و جايگاه و نقش برجسته راهبردی و ژئوپلیتيك جمهوري اسلامي و داشتن حرف نو و جسارت طرح آن از سوي دیگر، مي‌تواند زمينه‌ساز دفاع از حق حاكميت و استقلال دولت و ملت‌ها در شرايط هرج‌ومرج‌گونه فعلي و بي‌نظمي در جهان امروز و مقابله با نظام سلطه و نظم تك‌قطبي باشد.حضور کشورهای عضو عدم تعهد در تهران به دشمنان ایران نشان می دهدکه سیاست های خصمانه آن‌ها علیه ایران با شکست مواجه شده و جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی تنها نیست. بیش از 120 کشور، عضو این جنبش هستند و حضور سران و نمایندگان این کشورها در تهران نشان خواهد داد که ایران می تواند به‌جای آمریکا و اروپا با این کشورها مبادلات تجاری داشته باشد و فشارهای اقتصادی غرب بر ضد ایران را خنثی کند.

http://www.basirat.ir/news.aspx?newsid=246309

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .