صهیونیسم در دو جبهه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری علیه اسلام

سام باسیل، صهیونیست ۵۶ ساله مقیم کالیفرنیای آمریکا، نقش تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده فیلم سخیف توهین به پیامبر را بازی کرده است. وی مدعی شده که برای ساخت این فیلم، بودجه ۵ میلیون دلاری با کمک یکصد یهودی نا‌شناس تهیه کرده است. اکنون این پرسش مطرح می‌گردد که صهیونیسم چه اهدافی را از اسلام‌ستیزی تعقیب می‌کند؟

ابزار رسانه امروز مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به مقاصد در دیپلماسی تهاجمی صهیونیسم علیه غیر یهود است تا از این منظر بتوانند با هزینه اندک و تأثیرگذاری گسترده، اهداف شومشان را پیگیری کنند. از آنجا که در «موج سوم» تافلر، رسانه به‌ویژه نوع دیداری آن، حائز اهمیت است که صنعت فیلم و سینما در این عرصه جایگاه قابل اعتنایی را به خود اختصاص داده است، اکنون بهره‌گیری هالیوود و صهیونیسم از این رسانه علیه مسلمانان با ساختن فیلم‌های مجعول، ناظر به همین ادعاست. بهره‌گیری از ابزار یاد شده علیه غیر یهودیان به‌ویژه مسلمانان، موضوع مهمی است که در تاریخ از دیرینه‌شناسی برخوردار است. نیل گابلر، نویسنده یهودی، نشان می‌دهد که یهودی‌ها تمام شرکت‌های اصلی فیلم آمریکا را پایه‌گذاری کرده‌اند که عبارتند از: کلمبیا، متروگلدوین میر، برادران وارنر، پارامونت، یونیورسال و فکر قرن بیست‌ویک. وی می‌گوید: «ما این صنعت را پایه‌گذاری کردیم... و با یهودیان اروپای شرقی، آن را به کار انداختیم... و وقتی فیلم‌های مطمئن و قابل قبولی تولید شد، هالیوود مورد هجوم نویسندگان یهودی - که غالباً از شرق می‌آمدند - قرار گرفت. بسیاری از ادارات قدرتمند، به دست یهودی‌ها اداره می‌شد. حقوقدانان یهودی، بیشتر تجارت صنعت را انجام می‌دادند و دکترهای یهودی، به ضعف صنعت رسیدگی می‌کردند؛ ورای همه این مسائل، یهودی‌ها فیلم تهیه کردند.»

صهیونیسم و انتخابات آمریکا دو پدیده مرتبط به یکدیگرند که امکان تفکیک این دو وجود ندارد. این موضوع آن‌قدر مهم است که حتی اوباما برای جلب‌نظر یهودیان در چهار سال گذشته در اجتماع یهودیان، بیت‌المقدس را پایتخت ابدی اسرائیل غاصب معرفی کرد. همواره در آستانه انتخابات آمریکا به‌ویژه ریاست‌جمهوری و رقابت دو حزب مطرح در آمریکا، معمولاً حزب جمهوری‌خواه تلاش می‌کند با امنیتی کردن فضا، آرای افراطیون مخصوصاً لابی آیپک را از آن خود کند. سفر رامنی به سرزمین‌های اشغالی بیانگر همین ادعا است. از سوی دیگر، سران تل‌آویو همواره تساهل دولتمردان آمریکا را مذمت کرده و خواستار برخورد جدی‌تر با مسلمانان بوده‌اند؛ بنابراین صحنه‌گردانان سیاست خارجی آمریکا در آستانه انتخابات فرصت عملیاتی کردن ایده‌هایشان را بیش از هر زمان دیگری تأثیرگذارتر ارزیابی می‌کنند.

واکنش در برابر بیداری اسلامی، هدف دیگری است که آمریکا و صهیونیسم تعقیب می‌کنند؛ زیرا همان‌گونه که مقام معظم رهبری مختصات بیداری اسلامی را حرکت مردمی، مطالبه دینی و ضد آمریکایی و ضدرژیم صهیونیستی معرفی کرده‌اند، با این ویژگی‌ها در واقع بازنده اصلی بیداری اسلامی، سران تل‌آویو و صهیونیسم جهانی هستند. لذا اکنون برای انتقام از خیزش عمومی مسلمانان که عرصه را بر متجاوزان تنگ کرده است، دست به اقدامات اخیر زده‌اند. آن‌ها تلاش می‌کنند با این اقدامات، مسلمانان را به دو دسته افراطی و بی‌تفاوت تقسیم کنند تا بار دیگر خطر ادعایی شکل‌گیری افراطیون مسلمان را برای جهان گوشزد کنند و از این منظر نه‌تنها موضوع اهانت را به فراموشی بسپارند، بلکه بستری را برای مظلوم‌نمایی خود فراهم سازند.

دشمنی با مسلمانان، شیوه دیگر تبلیغات صنعت سینمای هالیوود علیه جهان اسلام است به نحوی که پس از فروپاشی شوروی سابق، تمرکز حملات علیه مسلمانان سازماندهی شد و به عبارت دیگر، اسلام را جایگزین شوروی سابق کردند. هانتینگتون صاحب نظریه برخورد تمدن‌ها می‌گوید: ما نیاز به دشمن داریم و اگر نباشد، باید خلق کنیم؛ که اسلام جایگزین مارکسیسم می‌شود. صهیونیسم و غرب، استمرار حیات سیاسی‌شان را در گرو داشتن دشمن می‌بینند؛ زیرا خلق دشمن و بزرگ‌نمایی خطرات می‌تواند صاحبان کمپانی‌های صنعتی و نظامی را به‌ویژه نظامی را صاحب ثروت‌های کلان کند.

وحشت از رشد روزافزون اسلام و مسلمانان در غرب، هدف دیگری است که آن‌ها تلاش می‌کنند با این اقدام، مسلمانان مقیم غرب را وادار به مهاجرت معکوس کنند. به‌گونه‌ای که پس از انفجارات لندن و متعاقب آن، اذیت و آزار مسلمانان، باعث شد که حدود 500 هزار مسلمان انگلیس را ترک کنند. در عملیات نظامی آمریکا علیه عراق، در اواخر سال 1990 و ژانویه 1991م. جنایات نفرت‌انگیز علیه اعراب آمریکایی و آمریکایی‌های مسلمان - از قبیل آتش‌زدن عمدی، بمب‌گذاری و حمله – سه‌برابر شد. شورای روابط مسلمانان – آمریکایی‌ها(واشنگتن دی‌سی) در سال 1997م. 280 مورد خشونت، تبعیض، کلیشه‌سازی، تعصب و حمله علیه مسلمانان را طی سال 1996 در آمریکا گزارش کرد. جورج برنارد شاو، نویسنده معروف ایرلندی در قرن 19 و 20 در زمینه شخصیت پیامبر اسلام معتقد است: «من درباره دين حضرت محمد(ص) چنين پيش‌بيني كرده‌ام كه كيش او براي فرداي اروپا قابل قبول خواهد بود. همان‌طوري كه در اروپاي امروز هم پذيرش آن آغاز شده است. من معتقدم كه اگر مردي مانند پيامبر اسلام، فرمانروايي مطلق جهان عصر جديد را احراز كند، طوري در حل مسائل و مشكلات جهان توفيق خواهد يافت كه صلح و سعادتي را كه بشر به‌شدت احتياج دارد براي او تأمين خواهد كرد.»

انتشار این فیلم در سالگرد ۱۱ سپتامبر می‌تواند پرده از واقعیتی بردارد که کارگردانان صهیونیسم ضدانسانیت و مسلمانان تلاش می‌کنند با زنده نگهداشتن واقعه 11 سپتامبر اقدام مشکوک و خودساخته آمریکایی - صهیونیستی را در تقویم ثبت کنند و با بزرگداشت آن، نفرت از مسلمانان را در اذهان غربی‌ها و جهانیان نهادینه سازند. گفتنی است تیری‌میسان، رئیس شبکه جهانی ولتر، در اظهاراتی، مسبب اصلی حوادث یاد شده را آمریکا معرفی می‌کند. تصاویر توهین‌آمیز رسانه‌های اروپایی، قرآن‌سوزی «احمق فلوریدا» تری جونز و فیلم اخیر در این راستا قابل ارزیابی است.

غربی‌ها امروز با شعار آزادي بيان، اهانت به اديان الهي را نهادينه و قبح‌زدايي می‌کنند به‌گونه‌اي كه اهانت به پيامبران الهي به‌ویژه محمد مصطفي(ص) و عيسي مسيح(ع) را مشروع می‌دانند وليكن سؤال از مشروعيت صهيونيسم را خط قرمز اعلام مي‌دارند و براي صيانت از آن، تمهيدات تنبيهي وضع می‌کنند. هنوز برخورد با روژه گارودی، اندیشمند فرانسوی، به جرم زیر سؤال بردن هولوکاست از اذهان محو نشده است. سخنان آقای احمدی‌نژاد که از همان زاویه نگرش آن‌ها مبتنی بر آزادی بیان درخصوص هولوکاست در نشست ژنو ایراد گردید، خشم مقامات شرکت‌کننده را برانگیخت که بعضی‌ها جلسه را ترک کردند که این رفتار آن‌ها را می‌توان اثبات دروغین شعار آزادی بیان قلمداد کرد؛ به‌گونه‌ای که در کنار اظهارات متناقض دولتمردان آمریکا سخن از آزادی بیان نیز به میان آمد؛ اما قتل‌عام فرقه داوودیه با سکوت رسانه‌ای در آمریکا برگزار می‌شود.
صهیونیسم در دو جبهه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری علیه اسلام / عباس سعادتی /بصيرت

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
10 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .