طلیعه دستاوردهای نشست تهران

پایگاه بصیرت:روز گذشته پس از اشاره کوتاهی به نحوه برخورد دشمنان نظام با خبر برگزاری شانزدهمین نشست جنبش غیرمتعهدها در تهران و برخی اقداماتی که برای تضعیف آن انجام دادند و نیز منحرف ساختن بخشی از افکار عمومی از واقعیت این رخداد مهم با ترویج برخی شایعات مهندسی شده و هدفمند و همچنین انتقاد رقیقی از نحوه برخی اطلاع‌رسانی‌ها، وعده داده شد مقدار بیشتری به این موضوع پرداخته شود. برخی از محورهای اصلی اهمیت برگزاری این نشست در تهران عبارتند از:

1- ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران؛ جنبش غیرمتعهدها با هدف دوری از اردوگاه شرق و غرب و اتخاذ مشی مستقل در مسائل جهانی شکل گرفت؛ اما طی پنج دهه‌ای که از تشکیل آن گذشته، به سبب پاره‌ای از مشکلات اساسی میزبانان نشست‌های آن، آن‌گونه که شایسته این تشکل جهانی است، نتوانستند ماهیت مستقل و مقابله‌جویانه با زورگویان را منعکس کنند؛ در حالی که پس از گذشت پنج دهه، این نشست برای اولین‌بار در کشوری برگزار شده که سابقه عملکرد بیش از سه دهه‌اش به جهانیان اثبات کرده که متعهدترین کشور به فلسفه شکل‌گیری جنبش غیرمتعهدها و بلکه فراتر از آن است و حملات شدید استکبار و صهیونیسم به نشست تهران، گواه روشن این حقیقت است.

2- قدرت و شجاعت ایران؛ خصلت ذاتی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران و سازش‌ناپذیری در برابر استکبار برای دنیا شناخته شده است، از این‌رو دشمنان ملت‌های جهان و چپاول‌گران بین‌المللی، خوب می‌دانند در نشست مهمی که ریاست آن به عهده ایران باشد، بی‌محابا مواضع افشاگرانه سفت و سختی علیه آن‌ها اتخاذ و تصویب می‌شود.

3- توان همراه ساختن دیگران؛ جمهوری اسلامی ایران همیشه و در همه نشست‌های مهم جهانی، نظرات دقیق و راهگشایی برای حل معضلات جهانی داشت که غالباً در تعارض با منافع غارتگران بین‌المللی و قدرت‌های جهانی بود و چون این قدرت‌ها در آن نشست‌ها نفوذ زیادی داشتند، دیدگاه‌های ایران، امکان اجرایی شدن پیدا نمی‌کرد و این در حالی بود که بسیاری از کشورها دیدگاه‌های ایران را قبول داشتند؛ اما کاری از دستشان برنمی‌آمد. اما حالا در نشست تهران که چپاول‌گران جهانی در آن جایی ندارند، بسیاری از کشورهای حاضر در نشست، برای همراهی با نظرات ایران آمادگی کامل دارند.

4- آشکار شدن حقیقت؛ استکبار و صهیونیسم سال‌ها و به‌ویژه در چند ماه گذشته بسیار تبلیغ و هزینه کردند تا بگویند با تلاش‌ها و روشنگری‌های(!) آن‌ها دنیا از ایران رو گردانده و ایران منزوی شده و کارش تمام است! اما حضور 118 کشور دنیا در نشست تهران که از بی‌سابقه‌ترین استقبال‌ها از چنین نشستی محسوب می‌شود، موجب شد تا چهره حقیقت که رسواکننده دروغگویان است، کاملاً آشکار شود و دشمنان ایران در حیرت و اعجاب فرو روند. «فبهت الذی کفر»

5- ....

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
14 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .