نشانه اي از نژادپرستي مدرن جبهه صليبي- صهيوني

تحليلي ديگر بر فيلم موهن آمريكا عليه پيامبر اعظم(ص)
اگرچه حدود دو هفته از انتشار فيلمي اهانت آميز عليه اسلام و در وهن پيامبراعظم (صلوات الله عليه و آله) مي گذرد، اما اين اتفاق همچنان سرتاسر جهان، به ويژه كشورهاي اسلامي را تحت الشعاع قرار داده است. اتفاق تلخي كه نشانه هاي فراواني را در نظام بين الملل آشكار كرده، اما حركت جديد جريان صليبي- صهيوني محارب با اسلام از چه جنسي است و چه زمينه ها و عواقبي دارد؟

مختصات كلي

درباره موضوع، داستان و مختصات كلي اين فيلم به طور جزيي مي توان گفت كه نام اين فيلم موهن (Innocence Of Muslims) است كه برگردان آن «مظلوميت مسلمانان» مي شود. اسم كارگردان اين فيلم «سام باسيل» عنوان شده اما در اين باره حرف و حديث هاي فراواني موجود است. از جمله اينكه، برخي منابع معتقدند كه كارگردان واقعي اين فيلم فرد ديگري است. برخي سايت هاي خبري گزارش داده اند كه باسيل در واقع تهيه كننده اين فيلم است و ساخت آن برعهده فرد ديگري با نام «آلن رابرتز» است؛ فيلمساز درجه سه اي كه سابقه ساختن تعدادي فيلم مستهجن را در كارنامه خود دارد. اين فيلم محصول كشور آمريكاست و حاميان آن «تري جونز» (كشيشي كه اعمالي چون آتش زدن قرآن كريم و محاكمه نمادين حضرت محمد(ص) در سابقه او ثبت شده است)، «عصمت زقلمه» (رئيس هيئت عالي حكومت قبطيان مهاجر در آمريكا) و «موريس صادق» (وكيل قبطي دادگستري) هستند.

فيلم «مظلوميت مسلمانان» با هزينه پنج ميليون دلار ساخته شده و داستان آن با حمله يك گروه اسلامي تندرو به يك داروخانه متعلق به قبطيان مسيحي در مصر آغاز مي شود. در ادامه، روايت فيلم به دوران صدر اسلام و زمان حيات پيامبر اعظم(صلوات الله عليه و آله) برمي گردد. در اين مقطع است كه بدون هيچ گونه استناد و صرفاً با تكيه بر تخيل، توهين هايي غيراخلاقي به رسول اكرم(صلوات الله عليه و آله) نسبت داده شده و مسلمانان افرادي متجاوز و جنايتكار نشان داده مي شوند و آيات مبارك قرآن، نه نزول وحي، كه ساخته ذهن حضرت محمد(صلوات الله عليه و آله) معرفي مي شود!

اين اثر از ويژگي هاي ساختاري يك فيلم نظير بازيگري، دكوپاژ، ميزانسن و از همه مهم تر، داستان محروم است و گويي يك سري تصوير در كنار هم چيده شده و به اسم فيلم روانه اينترنت شده است.

چرا صهيونيست ها چنين فيلمي ساختند؟

مهم ترين موضوعي كه در جريان ساختن و نمايش اين اثر سخيف خودنمايي كرد، اين بود كه بار ديگر مشخص شد جنگ امروز، جنگ رسانه ها است. فيلمي با كمترين هزينه ساخته و منتشر شده است. فيلمي كه به هيچ وجه ارزش هنري ندارد و كاري كاملاً آماتور و زير صفر محسوب مي شود. اما همين اثر حدود دو هفته است كه جهان را تحت تأثير خود قرار داده است!

از طرفي، فيلم موهن مذكور بار ديگر وحشت نظام سلطه از اسلام و مسلمانان را نشان داد. به خصوص در اين دوره كه حاميان و شركاي غرب در كشورهاي اسلامي يك به يك در حال ساقط شدن هستند و «بيداري اسلامي» به معناي واقعي كلمه در جهان اسلام جريان يافته است. اين نخستين بار نبود كه رسانه هاي غربي به دين اسلام و پيامبر گرامي اين دين توهين كردند، اما اين ماجراجويي رسانه اي شدت تنفر از آمريكا را در ميان مسلمانان بيش از پيش برملا كرد. در تاريخ معاصر جهان، نمي توان هيچ زماني را يافت كه اعتراض و مخالفت با ايالات متحده تا اين حد اوج گرفته باشد. ضمن اينكه خود اين اثر هم موجب دامن زدن به احساسات ضدآمريكايي نه فقط در بين پيروان دين اسلام كه در ميان همه آزادگان در دنيا شد.با توجه به اينكه اين اتفاق موجب تخريب اعتبار حكومت آمريكا شده است و در شرايطي كه سازندگان و حاميان اين فيلم از پيش مي دانستند فتنه جديد آنها موجب برافروخته شدن آتش نفرت برضد خودشان مي شود، جاي سوال است كه چرا دست به چنين اقدامي زدند؟

براي پاسخ به اين سوال ابتدا بايد گفت كه ساخته شدن فيلم «مظلوميت مسلمانان» را نمي توان به عنوان جزيي مجزا از كل شناخت. يكي از قابليت هاي توليدات رسانه اي، به خصوص سينما اين است كه نمايانگر اوضاع و احوال جوامع توليدكننده اين آثار هستند. به همين دليل نيز از رسانه هايي چون تلويزيون و سينما به عناويني چون؛ جعبه و آينه جادو تعبير مي شود. در واقع، فيلم توهين آميز اخير كه به انواع شاخص ها و ويژگي هاي منفي و سخيف و موهن، از ابتذال و استهجان گرفته تا بي مايگي، سطحي گرايي، عصبانيت، ضعف ساختاري و ... مبتلا است، نمايان كننده روياها و آرزوهاي سازندگان و سفارش دهندگان اين فيلم است. هم از اين رو نيز نمي توان مسئله توليد اين فيلم را بدون درنظر گرفتن وضع و موقعيت كنوني غرب سياسي و ايدئولوژيك به سركردگي سرمايه دارهاي صهيونيست بررسي كرد.

نوع مواجهه آمريكا با اسلام و پيامبر خاتم(صلوات الله عليه و آله) از جمله در فيلم «مظلوميت مسلمانان» شباهت فراواني با نوع برخورد جاهليت عرب با اين دين و نبي مكرم اسلام(صلوات الله عليه و آله) دارد. آنها قصد مقابله با اسلام و گسترش آن در جهان را دارند و به همين دليل هم انواع و اقسام حيله ها را به كار مي برند تا به هدف خود برسند. ايدئولوژي اصلي صهيونيست هاي حاكم بر غرب، آلوده به نوعي «نئوراسيسم» يا نژادپرستي مدرن است. در اين نوع نژادپرستي مسلمانان جاي رنگين پوست ها را گرفته اند و امروز در كشورهاي غربي و به خصوص از سوي رژيم هاي غالب در غرب طوري با مسلمان ها برخورد و رفتار مي شود كه كاملاً يادآور سياق رفتاري غربي ها با سياه پوستان در قرون 18 و 19 ميلادي است. اوج اين نوع نژادپرستي را هم در حملات وحشيانه نظاميان غربي به كشورهاي اسلامي فلسطين، لبنان، عراق و افغانستان مي توان ديد. آيا بمب باران منازل مسكوني مردم غيرنظامي افغانستان توسط هواپيماهاي بدون سرنشين آمريكا يا انفجار كودكستان قانا در لبنان و يا قتل عام هزاران زن و كودك بي دفاع فلسطيني و كشتار بي رحمانه حدود يك ونيم ميليون عراقي در 10 سال اخير، نشانه هايي از نژادپرستي نيست؟!

سينماي آمريكا به عنوان يك ابزار تبليغاتي بسيار قدرتمند هم از مروجان و توجيه گران اصلي نژادپرستي جديد است. نمايش چهره اي منفي و حقير از مسلمان ها، عرب ها و ايرانيان در بسياري از اين فيلم ها چيزي جز زمينه سازي براي برخورد رفتارهاي نژادپرستانه نيست. فيلم جديد اهانت بار نسبت به رسول اكرم(صلي الله عليه و آله) نيز در همين راستا شناخته مي شود.

ايجاد جنگ هاي مذهبي

بسياري از كارشناسان و محققان سياسي معتقدند كه رويارويي امروز صهيونيست ها و همراهان غربي آنها با مسلمانان، تكرار جنگ هاي صليبي است. نشانه آشكار اين موضوع هم صحبت هاي جرج بوش پس از واقعه 11سپتامبر بود كه صراحتاً اعلام كرد جنگ صليبي دوباره شروع شده است. سخني كه سرآغاز حمله نظامي به غرب آسيا (خاورميانه) شد.اما نكته قابل تأمل، شباهت فراوان در عمل صليبيون جديد با صليبي هاي قرون وسطا است. سران هجوم نظامي به مسلمانان در هفت قرن پيش نيز، مسلمانان را موجوداتي شرور و خطرناك معرفي مي كردند كه مسيحيان وظيفه دارند تا زمين را از آنها پاك كنند. در واقع، اشرافيون اروپاي قرون 14 و 15 ميلادي در تبليغات خود سعي مي كردند تا نفرت مسيحيان را نسبت به مسلمانان برانگيزند.

امروز هم صهيونيست ها كه سركردگي صليبيون نوين را برعهده گرفته اند از همين راهكار براي پيشبرد اهداف جنگ طلبانه خود استفاده مي كنند. دامن زدن به نفرت مذهبي و نژادي در دستور كار رسانه هاي غربي قرار گرفته و هر روز صدها شبكه ماهواره اي و هزاران فيلم سينمايي در اقصا نقاط جهان، مسيحيان را عليه مسلمان ها و مسلمانان را عليه غربي ها به عنوان نماد مسيحيت به خشم و كينه توزي وا مي دارند. به طور خاص اگر بخواهيم بررسي كنيم، مي بينيم كه فيلم «مظلوميت مسلمانان» از يك طرف چهره دين اسلام و پيروان آن را نزد اقشار سطحي نگر و جاهل در غرب مخدوش مي كند، از طرف ديگر، با توجه به اينكه اين فيلم با حمايت يك كشيش مشهور و يك جريان مسيحي خاص ساخته شده است، دشمني بخشي از مسلمانان را نسبت به مسيحيان بر مي انگيزد. در اين كارزار است كه سران صليبي- صهيوني غرب مي توانند جنگ با اسلام، نسل كشي مسلمانان و اشغال كشورهاي اسلامي را توجيه كرده و آن را عملي نيك و بشردوستانه! جلوه دهند.

آيا دولت آمريكا در ساختن اين فيلم موهن شريك است؟

گرچه اداره كننده هاي كاخ سفيد خود را از اتهام مشاركت يا حمايت از ساختن فيلم «مظلوميت مسلمانان» مبرا مي دانند، اما اين فيلم كاملاً در زمينه تهاجم رسانه اي آمريكا عليه اسلام ساخته شده است. جاي تعجب است كه سياستمداراني كه صدها شبكه راديويي و تلويزيوني و هزاران سايت براي تبليغ اسلام هراسي راه اندازي كرده اند خود را جدا از اين ماجرا مي دانند. به ويژه اينكه، طي سال هاي اخير، فيلم ها و سريال هاي ضداسلامي فراواني با حمايت و طراحي اتاق هاي فكر كاخ سفيد ساخته شده است. آثاري كه بسياري از آنها مانند فيلم توهين آميز جديد، انواع و اقسام اتهامات و دروغ ها را به مسلمانان و دين اسلام نسبت مي دهند. تنها تفاوت در اين است كه در فيلم هاي توليد شده از سوي هاليوود اهانت ها و تهمت ها در قالبي حرفه اي تر و با ظاهري محترمانه تر به خورد مخاطب داده مي شوند.يكي از اهداف اين گونه فيلم ها اين است كه وهن مقدسات اسلامي را به مرور زمان به امري عادي و عرفي تبديل كنند، تاجايي كه بتوانند به راحتي و بدون هيچ گونه مانعي دين ما را زير سوال ببرند و رفته رفته آن را تضعيف كنند. چون در شرايط كنوني، هرگونه سخن، فيلم و اثر ديگري براي تخريب دين اسلام و اصول و ارزش هاي آن با خيزش و واكنش مسلمان ها روبه رو مي شود. اين درحالي است كه اگر صهيونيست ها بتوانند زير سوال بردن شريعت اسلامي را به يك موضوع متداول و عادي تبديل كنند در آن صورت، راه براي رسيدن به اهداف شوم آنان هموارتر خواهد شد.

در اين شرايط است كه مسئوليت اهالي فرهنگ و هنرمندان مسلمان سنگين تر مي شود. ديگر بر همه كس آشكار شده كه حكومت هاي غربي درصدد از بين بردن دين اسلام هستند. بنابراين افرادي كه استعداد و قدرت خلق آثار هنري را دارند بايد اين تهديدها را تبديل به يك فرصت كرده و فضاي هنري ايران و جهان را از نسيم رهايي بخش اسلام معطر كنند.

نشانه اي از نژادپرستي مدرن جبهه صليبي- صهيوني /آرش فهيم
بصيرت

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
15 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .