پارک جنسی بی بی سی

جنجال بر سر آزار جنسی بچه ها توسط جیمی سَوویل، یکی از مجریهای قدیمی بی بی سی، که به تازگی اعلام شده است رئیس این سازمان را به یک کمیسیون ویژه مجلس کشاند. نمایندگان معترض بودند که چرا بی بی سی یافته هایش را درباره آقای سوویل زودتر از اینها منتشر نکرده!

در بی بی سی چه خبر است؟ تعرض به کارمندان و مجریان بی بی سی از جنجالی ترین خبرهای رسانه ای است که هر روز در رسانه های می پیچد.گویا این رسانه بجای اینکه به مردم اطلاع رسانی کند تبدیل به یک پارک جنسی شده که کارکنان آن حتی در هنگام اجرای زنده برنامه ها هم شرم ندارند و از اعمال منافی عفت دست بر نمی دارند . پیامدهای این مساله اکنون به مساله روز مدیران بی بی سی تبدیل شده است که این افشاگریها ممکن است به اعتبار آن لطمه بزند!

جنجال بر سر آزار جنسی بچه ها توسط جیمی سَوویل، یکی از مجریهای قدیمی بی بی سی، که به تازگی اعلام شده است رئیس این سازمان را به یک کمیسیون ویژه مجلس کشاند. نمایندگان معترض بودند که چرا بی بی سی یافته هایش را درباره آقای سوویل زودتر از اینها منتشر نکرده!

جیمی سویل یکی از برجسته‌ترین مجریان بی‌بی‌سی در دهه 70 و 80 میلادی بود که پس از مرگش متهم به تجاوز جنسی به ده‌ها کودک و نوجوان در دوران فعالیتش شده است.

انتشار این خبر به رسوایی بزرگی برای شبکه بی‌بی‌سی بدل و برخی این رسوایی را بدترین بحران شبکه بی بی دانسته‌اند.

پلیس انگلیس اعلام کرد جیمی سویل که در سال 2011 در سن 84 سالگی از دنیا رفت حداقل به 25 دختر نوجوان که برخی از آنها 13 سال بیشتر نداشتند تجاوز کرده است.

در دوران طولاني فعاليت حرفه ا ي ساويل بارها شايعاتي در مورد رابطه جنسي وي با افراد زير سن قانوني منتشر شد اما هرگز مورد تائيد پليس و يا دستگاه قضايي انگليس قرار نگرفت . بي بي سي نيز در بررسي موارد مورد اتهام کوتاهي کرده است . در حالي که برخي از ادله جرايم جنسي عليه ساويل از شاهداني از ميان کارمندان بي بي سي تائيد شده است . در اواخر عمر ساويل فيلمي از وي ساخته شد به نام "افشاگري : روي ديگر جيمي ساويل" که در آن برخي از زنان خود را قربانيان جنسي وي معرفي کرده بودند . آن چه جنجالي تر از خود فيلم شده امتناع بي بي سي از نمايش آن است .

برای اولین بار، اسکاتلند یارد از فساد اخلاقی مجری مشهور بی بی سی پرده برداشت و در جریان این افشاگری مشخص شد که ۲۰۰نفر قربانی هوسرانی جنسی جیمی ساویل، مجری بی بی سی شده اند.

چند روز پیش نیز یکی از مجریان زن بی بی سی شکایت خود را اینگونه مطرح کرد كه به طور مداوم، حتي موقعي كه در حال اجراي برنامه بوده، مورد آزار و اذيت جنسي قرار گرفته است. «ليز كرشاو» گزارشگر سابق راديو بی بی سی گفت: «يكي از مجريان به طور مداوم به من دست مي‌زد. من در استوديو پشت به در نشسته بودم، هدفونم هم روشن و برنامه زنده روي آنتن بود... كه دست‌هاي ساویل را روي لباسم...»

سال گذشته نیز تجاوز مدیر بخش فارسی بی بی سی به یکی از مجریان زن این شبکه به نام “پونه قدوسی” به اعتبار این رسانه لطمات فراوانی را وارد کرد به گونه ای که تا مدتها امکان پخش زنده ارتباطات تلفنی مخاطبان وجود نداشت و مخاطبان با کنایه از رسواییهای جنسی بی بی سی سخن یه میان می آوردند.

بصيرت

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
16 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .