ژئوپلیتیک شیعه در جستجوی ایجاد صلح و امنیت پایدار در جهان است

ژئوپلیتیک شیعه در جستجوی ایجاد صلح و امنیت پایدار در جهان است
سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در مراسم اختتامیه همایش ژئوپلیتیک شیعه که عصر امروز چهارشنبه برگزار شد، گفت: این همایش در 5 محور اصلی تشکیل شده و 78 مقاله در 12 نشست تخصصی ارائه شد و مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از هر نشست یک مقاله انتخاب شد و همچنین از 26 پوستر نصب شده دو پوستر برتر انتخاب شد.

صفوی ادامه داد: با توجه به نقش شیعه در طول تاریخ اسلام همواره اهمیت ژئوپلیتیک شیعه مطرح بوده است و نقش آفرینی سیاسی شیعه بعد از انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام (ره) تجلی یافت و باز ساخت شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: در این زمان مراکز تحقیقاتی غرب و شرق تحقیقات ویژه‌ای را راجع به شیعه آغاز کردند ولی الهام بخشی انقلاب اسلامی و توسعه نفوذ فرهنگی آن روز به روز بیشتر شد.

وی تاکید کرد:‌ نقش آفرینی ژئوپلیتیک شیعه با پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها بر افزایش منزلت ایران تاثیر گذار بوده بلکه بر بعد مادی ملل منطقه نیز تاثیر مثبت گذاشته است.

صفوی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: شکست رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه و 33 روزه را می‌توان از مهمترین حوادث ژئوپلیتیک جهان دانست که متاثر از انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه شیعیان قدرت فراوانی در تحولات جهانی دارند، گفت: بزرگترین منابع و ذخایر نفت وگاز جهان و جاذبه‌های توریستی در قلمرو شیعیان جهان است.

صفوی در خصوص پیام‌های همایش ژئوپلیتیک شیعه اظهار داشت: ژئوپلیتیک شیعه در جستجوی عزت مسلمین است و در زیر مجموعه ژئوپلیتیک جهان اسلام معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: برخلاف راهبرد دشمنان جهان اسلام که به دنبال واگرایی مسلمانان هستند، ژئوپلیتیک شیعه پرچمدار وحدت مسلمین است و در جهت تمدن سازی اسلامی تلاش می‌کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در پایان اظهار داشت: ژئوپلیتیک شیعه به دنبال توسعه پیشرفت مسلمانان و در جستجوی ایجاد صلح و امنیت پایدار در جهان، خاورمیانه و قلمرو اسلام است.

خبرگزاری فارس

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 7 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .