منطق رهبری؟

رهبر انقلاب با مسائل روز کشور، چگونه مواجه می‌شوند؟

از ابتدای انقلاب تاکنون،در نسبت با "تعریف وظایف و کارکردهای رهبری"،نظریات مختلفی وجود داشته ‌است.عده‌ای با نگاهی تفریطی،معقتد به "رهبری فرمایشی و نمایشی" هستند که چونان پاپ،هر از گاهی در جمع مردم ظاهر شده و چند کلمه‌ای صحبت کرده و چند عکس یادگاری گرفته و بعد از آن به واتیکان مراجعت کند و کار قیصر را به قیصر واگذار کند و کار خدا را به خدا. در این نگاه، رهبر جامعه، دارای مسئولیت چندانی نیست جز نصیحت‌های مرشدانه.

استراتژی نگاه به شرق؟

دکتر ولایتی و پاسخ به ۱۰ سوال کلیدی درباره «نگاه به شرق»: از ادعای تضاد با «نه شرقی نه غربی» تا شبهه‌ی بدعهدی روسیه با ایران در سوریه؟

جهان در آستانه تغییر و تحولات مهم و به تعبیری در یک "پیچ بزرگ تاریخی"است؛این مدعّا صرفاً متعلق به اندیشمندان و صاحب‌نظران در جمهوری اسلامی نیست،چه آنکه برخی صاحب‌نظران در آمریکا مانند ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا و جوزف نای از صاحب‌نظران مطرح حوزه بین‌الملل نیز بر این مدعا صحه گذاشته‌اند.صاحب‌نظران معتقدند قدرت و ثروت در دنیا در حال جابجایی از غرب به شرق است و این موضوع فرصت‌های متعدد و متنوعی نوینی را برای برخی کشورها از جمله ایران می‌تواند فراهم کند. غیر از این سابقه عملکرد غرب و بویژه آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران، مزید بر علت می‌شود تا رویکرد «نگاه ب

بیانات در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر

من به شما کاملاً امیدوارم.من به همه آنچه که درباره جوانان مؤمن گفته شد باور دارم/مراقب باشید وسوسه دشمن در فضای عمومی زندگی تأثیر نگذارد،نفوذ دشمن نتواند در صفوف یکپارچه جوانان مؤمن اختلال ایجاد کند.امروز در فضای مجازی و در بقیه زمینه‌ها دشمن به‌شدت فعال است.تلاش مأیوسانه میکند اما شما باید بایستید،از خودتان آمادگی و اقتدار نشان بدهید و ابتکار خود را به کار ببندید.خدای متعال به شما کمک خواهد کرد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین.

دستور اخیر رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور برای برخورد قاطع با متخلفین اقتصادی/ مردم استقبال می‌کنند

وقتی کسی تخلف می‌کند برخورد قاطع کنید...در همین شرکت‌های صوری‌ای که درست کردند و آمدند به‌عنوان اینها ارز گرفتند،دستگاه امنیتی باید دنبال کند،فعال باشد،اینها را شناسایی کند،برخورد کند با اینها...برخورد جدی بکنید.مردم استقبال می‌کنند از این برخورد.

جنگ اقتصادی؟

وظایف ما در مقابل جنگ اقتصادی دشمنان چیست؟ امروز که ما در صحنۀ یکی از آوردگاه‌های تاریخی قرار گرفته‌ایم چگونه می‌توانیم سرنوشت خود و نسل‌های آیندۀ این سرزمین کهن را به بهترین شکل ممکن رقم بزنیم؟

دولت پیمان‌شکن آمریکا سال‌هاست که با توسل به اقدامات گوناگون به دنبال وارد کردن فشار بر مردم ایران و ایجاد شکاف اجتماعی است.این دولت در خلال چهل سال،روش‌های گوناگونی را برای دست‌یابی به هدف خود به کار گرفت و نتوانست در صفوف ملت ایران رخنه کند و آنان را از پای درآورد.این دولت با زیر پا گذاشتن تعهدات خود در برجام، امروز ملت ایران را بر سر یک دوراهی سرنوشت‌ساز قرار داده است؛تسلیم و قبول شرایط ظالمانه آمریکا و نادیده گرفتن هر آنچه که به خاطر آن انقلاب کرد و برای آن هزینه داد و یا مقاومت شرافتمندانه و نه گفتن به خواسته‌های زورگویانۀ آمریکا.

راهبرد صبر انقلابی؟

راهبرد صبر انقلابی چه تأثیری در تحقق اهداف انقلاب اسلامی دارد؟

عنصر مؤمن و انقلابی بایستی بتواند به خوبی عرصه های نفوذ و آسیب پذیری منظومه انقلاب اسلامی را در فرایند صبرانقلابی شناسایی و برای هر کدام از آنان یک راهکار متفاوت و در عین حال به هم پیوسته در یک نگاه در ظرف منظومه ای انقلاب طراحی نماید.

وقت مطالبه آرمان‌ها؟

وظیفه‌نیروهای مؤمن و انقلابی در برابر وضعیت امروز جامعه‌ی ایران چیست؟ چه طرح و برنامه‌ای پیش روی این نیروها قرار دارد؟ چه کارها و اقداماتی باید انجام دهند؟ چگونه می‌توان شرایط موجود را به جای تهدید، تبدیل به یک فرصت استثنائی برای جبهه‌ی انقلاب کرد؟

139704211534fa2b4.jpgاول.جامعه‌ی زنده و رو به حرکت، با "چالش" مواجه است.در حرکت است که چالش‌ها به سراغ انسان می‌آید.انسانی که در پای قله‌ی کوه ایستاده و از همان پایین،صرفا به قله نگاه می‌کند که با مسئله و چالشی مواجه نیست.در مسیر رفتن به سمت قله است که چالش‌ها به سراغ انسان می‌آید.چند صباحی از شکل‌گیری جامعه‌ی نبوی نگذشته بود که "جنگ بدر" بر آن تحمیل شد و پس از آن هم جنگ‌ها و چالش‌ها پشت سر هم.انقلاب اسلامی هم همین‌طور،ایران تازه از منجلاب زمان پهلوی نجات پیدا کرده و عزت یافته بود که

بستن تنگه هرمز؟

آیا بستن تنگه هرمز، قانونی و از لحاظ نظامی امکان‌پذیر است؟

13910714000219_PhotoA.jpgتهدید به بستن تنگه هرمز مسبوق به سابقه و مختص شرایط حاد است.علاوه بر دوره جنگ تحمیلی،ایران در سال 2011 و در بحبوحه تحریم‌ها نیز چنین تهدیدی کرد و جامعه جهانی این تهدید را جدی گرفت و عقب نشینی کرد.
به دنبال خروج آمریکا از برجام و تهدید آمریکا به «تحریم مطلق نفت ایران تا رساندن صادرات آن به صفر» دکتر روحانی در سفر خود به سوئیس با تهدید تلویحی به بستن تنگه هرمز به آمریکایی‌ها واکنش نشان داد.

برخورد با مفسدان اقتصادی؟

معروف‌ترین مفسدان اقتصادی که در جمهوری اسلامی مجازات شدند؟

13901221000378_PhotoA.jpgدر طول سال‌های اخیر پرونده‌های مالی مختلفی مطرح و به آن‌ها رسیدگی شده است.این روزها که

برخورد با رقصنده اینستاگرامی؟

چرا با اخلال گران و مفسدان اقتصادی همانند رقصنده اینستاگرامی، برخورد نمی شود؟

2240775.jpgیکم.نکاتی درباره پخش اعترافات مائده هژبری و مجرمان اینستاگرامی؛رسانه ملی با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی مستندی با عنوان «بی راهه» روی آنتن شبکه اول سیما رفت؛مستندی که روایت برخورد انتظامی-اجتماعی با پدیده‌ «سلبریتی‌های اینستاگرامی»-معروف به «شاخ های اینستاگرام»-بود.دختران/پسران جوانی که هریک به دلیلی - که در مستند به آن پرداخته می‌شود - اقدام به انتشار تصاویر ناهنجار از خودشان یا فیلم رقص مقابل دوربین و ...